SZKOLENIE ONLINE Prospecting, czyli sztuka pozyskiwania nowych klientów

Marek Waśkiewicz
Trener/Konsultant/Praktyk Sprzedaży
Obejrzyj fragment szkolenia

Prospecting, czyli sztuka pozyskiwania nowych klientów

Zdobywanie nowych klientów to niewątpliwie jedno z największych wyzwań, z jakim mają do czynienia handlowcy w swojej codziennej pracy. Jest to jednocześnie niezbędny czynnik osiągania ponadprzeciętnych wyników sprzedażowych.

Podczas tego szkolenia nauczysz się jak skutecznie pozyskiwać nowych klientów, działając na trudnym, konkurencyjnym rynku. Poznasz narzędzia i metody wykorzystywane przez najlepszych handlowców, którzy regularnie osiągają ponadprzeciętne wyniki sprzedaży. Dowiesz się, jakie działania podejmować, aby skutecznie docierać do klientów ze swoją ofertą. Poznasz sprawdzone sposoby na to jak poradzić sobą z odmową klienta oraz jak zdobyć jego uwagę. Dowiesz się, co zrobić, aby Twój lejek sprzedaży już nigdy nie świecił pustkami, a Twoja sprzedaż była systematyczna i przewidywalna.

Podczas tego szkolenia online dowiesz się:

 • Czym jest prospecting i co decyduje o jego skuteczności
 • Jakie metody pozyskiwania klientów stosują najlepsi sprzedawcy
 • Jak pozyskiwać klientów przez telefon i przestać słyszeć od swoich klientów kolejne „nie jestem zainteresowany”
 • Jak radzić sobie z odmową i obiekcjami klienta na początku rozmowy
 • Jak zdobywać polecenia i rekomendacje od swoich obecnych klientów
 • Jak wykorzystać networking do nawiązywania cennych kontaktów
 • Jak pozyskiwać klientów za pomocą mediów społecznościowych
 • Jak osiągać przewidywalne rezultaty i mieć regularną sprzedaż

To szkolenie online przeznaczone jest dla:

 • Osób na stanowiskach sprzedażowych (sprzedawca, konsultant, doradca, przedstawiciel handlowy)
 • Szefów sprzedaży, którzy chcą zweryfikować wiedzę i umiejętności swoich handlowców w zakresie budowania pozycji partnera biznesowego klienta
 • Wszystkich osób, które chcą nauczyć się, jak stać się wartościowym doradcą i konsultantem w oczach klienta

Marek Waśkiewicz
Trener/Konsultant/Praktyk Sprzedaży
Od 2007 roku związany z biznesem. Doświadczenie zdobywał pracując jako handlowiec, konsultant, Key Account Manager i Dyrektor Rozwoju Biznesu. Współpracował zarówno z klientami korporacyjnymi jak i z segmentem małych i średnich firm. Prowadził negocjacje na najwyższych szczeblach decyzyjnych. Następnie manager odpowiedzialny za rozwój sieci sprzedaży subagencyjnej dla jednego z operatorów telekomunikacyjnych (Orange Polska) oraz zarządzanie zespołem sprzedażowym. Obecnie trener i konsultant odpowiedzialny za rozwój działów handlowych i zwiększenie efektywności działań sprzedażowych. Realizuje projekty rozwojowe w zakresie sprzedaży, obsługi klienta i kompetencji miękkich. Pracuje na sali szkoleniowej, występuje w roli eksperta na konferencjach i spotkaniach branżowych o zasięgu ogólnopolskim, dzieli się swoim na łamach magazynów Nowa Sprzedaż, As Sprzedaży, Benefit. Jego działania szkoleniowe skupiają się w obszarze sprzedaży konsultacyjnej opartej na budowaniu partnerskiej relacji z klientem. Uczy sprzedaży, w której handlowiec ze zwykłego sprzedawcy staje się partnerem biznesowym klienta. Od początku swojej pracy trenerskiej zrealizował ponad 500 dni szkoleniowych.

Szkolenie online składa
się z następujących elementów:

Filmy
Wprowadzenie 05:50
Metody poszukiwania klientów 06:19
Zimny telefon i pierwszy kontakt z klientem 10:11
Obiekcje klientów – jak sobie z nimi radzić? 06:31
Polecenia i rekomendacje 10:08
Networking czyli budowanie sieci wartościowych kontaktów 09:52
Media społecznościowe w działaniach prospectingowych 06:09
Podsumowanie 02:23
Artykuły
5 kroków skutecznego prospectingu 05:48
Jak nie przestraszyć klienta– typowe błędu w prospectingu 05:09
Audiobooki
Prospecting czyli sztuka pozyskiwania nowych klientów cz.1 18:13
Prospecting czyli sztuka pozyskiwania nowych klientów cz.2 23:54

Zdobądź Certyfikat ukończenia szkolenia online

Certyfikat Prospecting, czyli sztuka pozyskiwania nowych klientów
Obejrzyj fragment szkolenia

Pozostałe szkolenia

Klienci o SalesOn

Anna Staroszczyk HR Partner w Strauss Cafe

[…] dziękuję całemu zespołowi McHayes StewardGroup za profesjonalną współpracę! SalesOn to świetne narzędzie, które w jednej przestrzeni umożliwia Pracownikom rozwój wielu kompetencji sprzedażowych

Wojciech Cichy Field Sales Director w Danone

[…] rzeczywiście dzięki SalesOn podnosimy nieustannie kompetencje naszego zespołu sprzedaży już od prawie dwóch lat! To wszystko było możliwe dzięki wzajemnemu zrozumieniu, zaangażowaniu i partnerskiej współpracy. Podziękowania dla całego zespołu McHayes Steward Group oraz zespołu HR and Sales Danone

Joanna Mazur-Zwinka Dyrektor ds. Sprzedaży w FFiL Śnieżka SA

Proces rozwoju kompetencji sił sprzedaży to długoterminowa praca. Ważne, aby stopniowo, ze zrozumieniem i z praktycznym zastosowaniem przyswajać wiedzę, a nie „odbyć” szkolenie raz w roku. Dzięki SalesOn jest to możliwe non stop i to bez względu na okoliczności (COVID). Polecam!

Krzysztof Mikoda Sales Director w ZPC Vobro

Dziękujemy za świetny system szkoleń. Zdobytą wiedzę Zespół Sprzedaży wykorzysta od razu praktycznie ponieważ bardzo dobrze to przygotowaliście. Polecam dla każdego Zespołu Sprzedaży w branży FMCG.

Zofia Kotowska-Popik Dyrektor HR w Perła Browary Lubelskie

[…] jest nam bardzo miło, to udana i owocna współpraca SalesOn.pl z Perełką:). Szczególnie cieszy zaangażowanie naszych handlowców w proces szkolenia! Bardzo dziękujemy!

Maciej Blaut Sales Director w Bahlsen Group

SalesOn to bardzo elastyczny i uszyty na miarę system szkoleń, który rozwija najbardziej pożądane kompetencje handlowców oraz managerów sprzedaży. Doskonale dopasowany trening on-line w czasach pandemii. Dzięki niemu, jesteśmy o krok do przodu!

Magdalena Sekulska Sales Director w Profi Sp. z o.o.

Niezwykle udany projekt. Tematy, które do tej pory przerobiliśmy są opracowane w sposób bardzo przejrzysty i zrozumiały, co przy tej formie szkoleń jest jeszcze bardziej istotne niż w przypadku tradycyjnych warsztatów. Udział w projekcie pozwala nam na poszerzanie wiedzy oraz jej usystematyzowanie. Zachęcamy do skorzystania z możliwości jakie daje platforma SalesOn.

Paweł Pasek Field Force Manager w Spectrum Brands

SalesOn to bardzo ciekawy projekt i ciesze się, że bierzemy w nim udział! Skupia on w sobie to, co jest w obecnych czasach bardzo ważne, czyli bardzo przystępną i elastyczną formę kształcenia połączoną z bardzo merytorycznymi treściami. Jestem przekonany, że cykl szkoleń on-line w SalesOn.pl wpłynie bardzo pozytywnie na nasze wyniki. Polecam!

Pavel Pechorin Director of Corporate Strategy w KREISEL

Najlepszy i najwygodniejszy format szkoleń działów sprzedaży. Zarówno dla managerów jak i dla handlowców.