SZKOLENIE ONLINE Proaktywna postawa sprzedawcy

Sebastian Sauter
Praktyk sprzedaży, trener, coach
Obejrzyj fragment szkolenia

W czasie tego szkolenia przedstawiamy składowe kompetencji i odpowiadamy na pytanie, czy postawa jest najważniejszą częścią kompetencji. Szkolenie pozwala zrozumieć, czym jest postawa w sprzedaży i co może Tobie pomóc, abyś lepiej sprzedawał. Podczas szkolenia przedstawimy postawę w sprzedaży, którą rekomenduje SalesOn. Omawiamy wpływ postawy na pracę w różnych zawodach i mówimy o postawach znanych postaci – symboli. Prezentujemy też 2 kierunki zależności między postawą, a zachowaniem.

Podczas tego szkolenia online dowiesz się:

 • czy dwa elementy kompetencji tj. wiedza i umiejętności pozwalają na odniesienie sukcesów w sprzedaży
 • co zrobić, żeby być rozpoznawalnym sprzedawcą, który dla swoich klientów nie jest tylko jednym z kilkunastu handlowców kontaktujących się z nimi w każdym tygodniu
 • jak sprawdzić, czy jest w tobie „to coś”, co powoduje, że zapadasz Twoim klientom w pamięć i postrzegają Cię oni jako eksperta w Twojej branży
 • kiedy można zmienić postawę
 • co utrudnia zmianę postawy
 • co nas ogranicza w zmianie postawy
 • od czego zacząć zmianę postawy
 • kim jest ekspert, a kim jest doradca w sprzedaży
 • jaki jest wpływ postawy na pracę w różnych zawodach
 • w których zawodach postawa ma kluczowe znaczenie dla efektu pracy
 • jak zdiagnozować, co wyróżnia Twoją postawę spośród innych sprzedawców na rynku/w firmie
 • jak będziesz traktować klientów, kiedy twoja postawa wpływa na twoje zachowanie
 • jak będziesz traktować klientów, kiedy twoje zachowanie wpływa na twoją postawę

To szkolenie online przeznaczone jest dla:

 • Przedstawicieli producentów z sektora farmaceutycznego i OTC odpowiedzialnych za sprzedaż produktów w kanale aptecznym
 • Handlowców, którzy chcą pracować nad swoją postawą
 • Dla dla managerów sprzedaży, którzy chcą wspomagać handlowców pracujących nad swoją postawą
 • Wszystkich osób, które chcą nauczyć się, jak pracować nad swoją postawą w sprzedaży
Sebastian Sauter
Praktyk sprzedaży, trener, coach
Od 15 lat pracuje i wspiera rozwój biznesu. Pracował jako handlowiec, później awansując zarządzał sprzedażą jako manager. Doświadczenie handlowe i kierownicze zdobywał pracując między innymi w strukturach handlowych PTK Centertel (obecnie Orange). Zarządzając jako Kierownik Sprzedaży osiągał wysokie wzrosty sprzedaży kierując 80 osobową strukturą sprzedaży. Dalsze doświadczenia managerskie wiązały się z pracą w firmie szkoleniowej, gdzie był odpowiedzialny między innymi za jej rozwój pod kątem organizacji struktur handlowych i realizację wyniku biznesowego. Specjalizuje się w prowadzeniu szkoleń z obszaru „sprzedażowych umiejętności miękkich”. We współpracy z biznesem cechuje go orientacja na cele i efektywność podejmowanych działań. Tworzy autorskie programy szkoleniowe, oparte na konkretnych celach rozwojowych. Od początku swojego doświadczenia trenerskiego przeprowadził około 600 dni szkoleniowo – konsultacyjnych. Specjalizacja: Postawa, Sprzedaż, Obsługa Klienta, Wywieranie wpływu.

Szkolenie online składa
się z następujących elementów:

Filmy
Wprowadzenie 03:37
Jakie znaczenie w sprzedaży ma Twoje myślenie 05:48
Jak zmienić swoje nastawienie, aby sprzedawać więcej? 06:03
Jak zmienić swoje nawyki w sprzedaży? 07:11
Jak zmienić swoja postawę w działaniu? 07:16
Artykuły
Postawa doradczo-ekspercka najefektywniejsza w sprzedaży 05:27
Wpływ postawy handlowca na efektywność sprzedaży 06:43
Jak zmienić swoją postawę, aby być sprzedawcą ekspertem i doradcą 07:03
Audiobooki
Postawa sprzedawcy 28:00

Zdobądź Certyfikat ukończenia szkolenia online

Certyfikat Proaktywna postawa sprzedawcy
Obejrzyj fragment szkolenia

Pozostałe szkolenia

Klienci o SalesOn

Anna Staroszczyk HR Partner w Strauss Cafe

[…] dziękuję całemu zespołowi McHayes StewardGroup za profesjonalną współpracę! SalesOn to świetne narzędzie, które w jednej przestrzeni umożliwia Pracownikom rozwój wielu kompetencji sprzedażowych

Wojciech Cichy Field Sales Director w Danone

[…] rzeczywiście dzięki SalesOn podnosimy nieustannie kompetencje naszego zespołu sprzedaży już od prawie dwóch lat! To wszystko było możliwe dzięki wzajemnemu zrozumieniu, zaangażowaniu i partnerskiej współpracy. Podziękowania dla całego zespołu McHayes Steward Group oraz zespołu HR and Sales Danone

Joanna Mazur-Zwinka Dyrektor ds. Sprzedaży w FFiL Śnieżka SA

Proces rozwoju kompetencji sił sprzedaży to długoterminowa praca. Ważne, aby stopniowo, ze zrozumieniem i z praktycznym zastosowaniem przyswajać wiedzę, a nie „odbyć” szkolenie raz w roku. Dzięki SalesOn jest to możliwe non stop i to bez względu na okoliczności (COVID). Polecam!

Krzysztof Mikoda Sales Director w ZPC Vobro

Dziękujemy za świetny system szkoleń. Zdobytą wiedzę Zespół Sprzedaży wykorzysta od razu praktycznie ponieważ bardzo dobrze to przygotowaliście. Polecam dla każdego Zespołu Sprzedaży w branży FMCG.

Zofia Kotowska-Popik Dyrektor HR w Perła Browary Lubelskie

[…] jest nam bardzo miło, to udana i owocna współpraca SalesOn.pl z Perełką:). Szczególnie cieszy zaangażowanie naszych handlowców w proces szkolenia! Bardzo dziękujemy!

Maciej Blaut Sales Director w Bahlsen Group

SalesOn to bardzo elastyczny i uszyty na miarę system szkoleń, który rozwija najbardziej pożądane kompetencje handlowców oraz managerów sprzedaży. Doskonale dopasowany trening on-line w czasach pandemii. Dzięki niemu, jesteśmy o krok do przodu!

Magdalena Sekulska Sales Director w Profi Sp. z o.o.

Niezwykle udany projekt. Tematy, które do tej pory przerobiliśmy są opracowane w sposób bardzo przejrzysty i zrozumiały, co przy tej formie szkoleń jest jeszcze bardziej istotne niż w przypadku tradycyjnych warsztatów. Udział w projekcie pozwala nam na poszerzanie wiedzy oraz jej usystematyzowanie. Zachęcamy do skorzystania z możliwości jakie daje platforma SalesOn.

Paweł Pasek Field Force Manager w Spectrum Brands

SalesOn to bardzo ciekawy projekt i ciesze się, że bierzemy w nim udział! Skupia on w sobie to, co jest w obecnych czasach bardzo ważne, czyli bardzo przystępną i elastyczną formę kształcenia połączoną z bardzo merytorycznymi treściami. Jestem przekonany, że cykl szkoleń on-line w SalesOn.pl wpłynie bardzo pozytywnie na nasze wyniki. Polecam!

Pavel Pechorin Director of Corporate Strategy w KREISEL

Najlepszy i najwygodniejszy format szkoleń działów sprzedaży. Zarówno dla managerów jak i dla handlowców.