SZKOLENIE ONLINE Rekrutacja pracowników do działu sprzedaży

Paweł Bogusław
MBA Executive HR, trener, coach, assesor
Obejrzyj fragment szkolenia

Rekrutacja pracowników do działu sprzedaży

W tym szkoleniu odpowiemy na pytanie, kiedy zachodzi potrzeba prowadzenia rekrutacji do działu sprzedaży. Poznasz etapy rekrutacji i selekcji. Podczas szkolenia dowiesz się jak budować profil kandydata i jakie są przykładowe wymagania stawiane kandydatom do działu sprzedaży. Poznasz przykładowe pożądane cechy charakteru i aspiracje zawodowe kandydata. Nauczysz się, jak zweryfikować cechy i umiejętności kandydata. Podczas szkolenia omówimy życiorys, który jest ważny na etapie selekcji wstępnej. Przedstawimy ci charakterystykę dobrego życiorysu, czyli CV. Omówimy listy motywacyjne kandydatów do pracy w dziale sprzedaży.

Podczas tego szkolenia online dowiesz się:

 • jak prowadzić rozmowę kwalifikacyjną
 • jak przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej
 • jak powinna wyglądać sama rozmowa kwalifikacyjna
 • jak powinien wyglądać plan czterdziestominutowej rozmowy kwalifikacyjnej i jej pierwszy etap, czyli wprowadzenie
 • jak powinien wyglądać etap zbierania informacji o kandydacie
 • na czym polega technika „CAR”
 • jak zadawać pytania rekrutacyjne z użyciem techniki „CAR”
 • jakich pytań nie powinieneś zadawać podczas rekrutacji
 • jak powinny wyglądać pytania rekrutacyjne sprawdzające różne umiejętności kandydata
 • czego nie robić podczas zbierania informacji
 • jak zbierać informacje o kandydacie
 • jak prowadzić trzeci etap rozmowy kwalifikacyjnej, czyli udzielanie informacji i ostatni etap rekrutacji, czyli podejmowanie decyzji o kandydacie
 • jak wykorzystać dodatkową metodę oceny kandydata, czyli dzień „w terenie”

To szkolenie online przeznaczone jest dla:

 • Szefów sprzedaży, regionalnych szefów sprzedaży, którzy są odpowiedzialni lub biorą udział w rekrutacji pracowników do działu sprzedaży
 • Pracowników działu HR, HR business partnerów i pracowników działów wsparcia sprzedaży, którzy są odpowiedzialni lub biorą udział w rekrutacji pracowników do działu sprzedaży
 • Wszystkich osób, które chcą nauczyć się, jak prowadzić rekrutację do działów sprzedaży
Paweł Bogusław
MBA Executive HR, trener, coach, assesor
24 lata bogatego doświadczenia sprzedażowego oraz managerskiego w międzynarodowych strukturach takich jak: Sandoz, Valeant, Leroy Merlin, Auchan, Polfarmex. Łączy doświadczenie handlowca i managera z aktualną wiedzą z zakresu psychologii biznesu, inspirując uczestników szkoleń do podnoszenia kompetencji i zwiększenia efektywności podejmowanych działań. Posiada doświadczenie trenerskie w międzynarodowych korporacjach. Szkoli sprzedawców (PH, KAM), kadrę managerską średniego oraz wyższego szczebla w sprzedaży i marketingu. Prowadził z sukcesami pełne procesy rozwoju efektywności pracowników od rekrutacji, poprzez szkolenia merytoryczne i sprzedażowe do coachingu on the job. Prowadził ponad 830 dni szkoleniowych i coachingowych w różnych sektorach biznesu. Specjalizuje się w budzeniu motywacji wewnętrznej, inspirowaniu uczestników warsztatów do poszukiwania oraz samodzielnego dochodzenia do efektywnych rozwiązań. Certyfikowany trener, członek Polskiego Towarzystwa Trenerów Biznesu, dyplomowany Coach oraz Assesor. Specjalizacja: Rekrutacja, Motywowanie, Budowanie relacji, Sprzedaż.

Szkolenie online składa
się z następujących elementów:

Filmy
Wprowadzenie 04:39
Przygotowanie 04:52
Przygotowanie c.d. 05:22
Przebieg rozmowy 10:38
Wywiad kompetencyjny 12:04
Błędy w rekrutacji 10:55
Artykuły
Rekrutacja do działu sprzedaży – część 1/6 06:44
Rekrutacja do działu sprzedaży – część 2/6 06:34
Rekrutacja do działu sprzedaży – część 3/6 08:04
Rekrutacja do działu sprzedaży – część 4/6 11:51
Rekrutacja do działu sprzedaży – część 5/6 04:35
Rekrutacja do działu sprzedaży – część 6/6 04:40
Audiobooki
Rekrutacja w dziale sprzedaży – cz. 1 17:08
Rekrutacja w dziale sprzedaży – cz. 2 14:39
Rekrutacja w dziale sprzedaży – cz. 3 17:35

Zdobądź Certyfikat ukończenia szkolenia online

Certyfikat Rekrutacja pracowników do działu sprzedaży
Obejrzyj fragment szkolenia

Pozostałe szkolenia

Klienci o SalesOn

Anna Staroszczyk HR Partner w Strauss Cafe

[…] dziękuję całemu zespołowi McHayes StewardGroup za profesjonalną współpracę! SalesOn to świetne narzędzie, które w jednej przestrzeni umożliwia Pracownikom rozwój wielu kompetencji sprzedażowych

Wojciech Cichy Field Sales Director w Danone

[…] rzeczywiście dzięki SalesOn podnosimy nieustannie kompetencje naszego zespołu sprzedaży już od prawie dwóch lat! To wszystko było możliwe dzięki wzajemnemu zrozumieniu, zaangażowaniu i partnerskiej współpracy. Podziękowania dla całego zespołu McHayes Steward Group oraz zespołu HR and Sales Danone

Joanna Mazur-Zwinka Dyrektor ds. Sprzedaży w FFiL Śnieżka SA

Proces rozwoju kompetencji sił sprzedaży to długoterminowa praca. Ważne, aby stopniowo, ze zrozumieniem i z praktycznym zastosowaniem przyswajać wiedzę, a nie „odbyć” szkolenie raz w roku. Dzięki SalesOn jest to możliwe non stop i to bez względu na okoliczności (COVID). Polecam!

Krzysztof Mikoda Sales Director w ZPC Vobro

Dziękujemy za świetny system szkoleń. Zdobytą wiedzę Zespół Sprzedaży wykorzysta od razu praktycznie ponieważ bardzo dobrze to przygotowaliście. Polecam dla każdego Zespołu Sprzedaży w branży FMCG.

Zofia Kotowska-Popik Dyrektor HR w Perła Browary Lubelskie

[…] jest nam bardzo miło, to udana i owocna współpraca SalesOn.pl z Perełką:). Szczególnie cieszy zaangażowanie naszych handlowców w proces szkolenia! Bardzo dziękujemy!

Maciej Blaut Sales Director w Bahlsen Group

SalesOn to bardzo elastyczny i uszyty na miarę system szkoleń, który rozwija najbardziej pożądane kompetencje handlowców oraz managerów sprzedaży. Doskonale dopasowany trening on-line w czasach pandemii. Dzięki niemu, jesteśmy o krok do przodu!

Magdalena Sekulska Sales Director w Profi Sp. z o.o.

Niezwykle udany projekt. Tematy, które do tej pory przerobiliśmy są opracowane w sposób bardzo przejrzysty i zrozumiały, co przy tej formie szkoleń jest jeszcze bardziej istotne niż w przypadku tradycyjnych warsztatów. Udział w projekcie pozwala nam na poszerzanie wiedzy oraz jej usystematyzowanie. Zachęcamy do skorzystania z możliwości jakie daje platforma SalesOn.

Paweł Pasek Field Force Manager w Spectrum Brands

SalesOn to bardzo ciekawy projekt i ciesze się, że bierzemy w nim udział! Skupia on w sobie to, co jest w obecnych czasach bardzo ważne, czyli bardzo przystępną i elastyczną formę kształcenia połączoną z bardzo merytorycznymi treściami. Jestem przekonany, że cykl szkoleń on-line w SalesOn.pl wpłynie bardzo pozytywnie na nasze wyniki. Polecam!

Pavel Pechorin Director of Corporate Strategy w KREISEL

Najlepszy i najwygodniejszy format szkoleń działów sprzedaży. Zarówno dla managerów jak i dla handlowców.