SZKOLENIE ONLINE Delegowanie zadań w zespole sprzedaży

Sebastian Sauter
Praktyk sprzedaży, trener, coach
Obejrzyj fragment szkolenia

Delegowanie zadań w zespole sprzedaży

Pracujesz jako manager, kierujesz ludźmi i masz czasem poczucie, że większość spraw musisz zrobić sam, żeby były dobrze wykonane? Jeśli dopiero zaczynasz przygodę z kierowaniem i np. awansowałeś z zespołu, ponieważ miałeś doskonałe wyniki i znasz doskonale swój biznes- tym bardziej powinnaś/ powinieneś to szkolenie ukończyć, bo dzięki niemu o prostu będziesz w stanie profesjonalnie i skutecznie poukładać pracę zespołu, bez obaw, że ktoś się na Ciebie obrazi (bo przecież niedawno byłeś jednym z nas). W czasie tego szkolenia będziesz mógł poszerzyć swoje umiejętności z zakresu delegowania zadań i odpowiedzialności. To szkolenie pomoże Ci zwiększyć Twoje umiejętności tworzenia produktywnej atmosfery wokół kluczowych zadań. Kluczem do sukcesu jest nie tylko posiadanie umiejętności „wydawania poleceń” ale takie zarządzanie potencjałem zespołu, aby wykorzystać maksymalnie jego zasoby. Twój zespół będzie funkcjonował efektywnie, a dzięki temu, że poznasz najważniejsze zasady delegowania, zbudujesz lub wzmocnisz swój autorytet szefa.

Podczas tego szkolenia online dowiesz się:

 • Jaka jest różnica między wydawaniem poleceń a delegowaniem zadań
 • Na czym polega dobre przygotowanie managera do delegowania
 • Jakie zadania możesz i powinieneś zlecać innym, a jakich nie możesz i nie powinieneś
 • Czy każdy pracownik nadaje się do tego, aby zlecać mu odpowiedzialność i ważne zadania
 • Jak rozpocząć i przeprowadzić skutecznie rozmowę delegującą z pracownikiem
 • Dlaczego określenie kontekstu zadania jest istotne w delegowaniu
 • Jak wyznaczyć miarodajny i motywujący cel w zadaniach, które delegujesz
 • Co zrobić, aby pracownik „kupił” zadanie i zabrał się do niego z dużym zaangażowaniem
 • Jakie są najważniejsze kryteria dotyczące budowania planu działań i strategii realizacji zleconego zadania
 • Jaki wpływ ma rozwój kompetencji pracowników na delegowanie
 • Jak zbudować plan działania i zakontraktować z pracownikiem jego realizację
 • Kiedy monitorować i jak kontrolować realizację zleconych zadań

To szkolenie online przeznaczone jest dla:

 • Doświadczonych managerów, którzy zarządzają zespołem i chcą uporządkować i odświeżyć swoją wiedzę, na temat skutecznego delegowania zadań i odpowiedzialności
 • Początkujących managerów, którzy awansowali w zespole stając się jego przełożonym lub przejmują nowy zespół i chcą osiągnąć wysoką wydajność pracy poprzez mądre delegowanie zadań
 • Wszystkich, którzy planują lub przygotowują się do pracy w charakterze managera lub chcą założyć własny biznes, w którym będą kierowali zespołem
Sebastian Sauter
Praktyk sprzedaży, trener, coach
Od 15 lat pracuje i wspiera rozwój biznesu. Pracował jako handlowiec, później awansując zarządzał sprzedażą jako manager. Doświadczenie handlowe i kierownicze zdobywał pracując między innymi w strukturach handlowych PTK Centertel (obecnie Orange). Zarządzając jako Kierownik Sprzedaży osiągał wysokie wzrosty sprzedaży kierując 80 osobową strukturą sprzedaży. Dalsze doświadczenia managerskie wiązały się z pracą w firmie szkoleniowej, gdzie był odpowiedzialny między innymi za jej rozwój pod kątem organizacji struktur handlowych i realizację wyniku biznesowego. Specjalizuje się w prowadzeniu szkoleń z obszaru „sprzedażowych umiejętności miękkich”. We współpracy z biznesem cechuje go orientacja na cele i efektywność podejmowanych działań. Tworzy autorskie programy szkoleniowe, oparte na konkretnych celach rozwojowych. Od początku swojego doświadczenia trenerskiego przeprowadził około 600 dni szkoleniowo – konsultacyjnych. Specjalizacja: Postawa, Sprzedaż, Obsługa Klienta, Wywieranie wpływu.

Szkolenie online składa
się z następujących elementów:

Filmy
Czym jest delegowanie 11:34
Przygotowanie do delegowania 12:56
Wyznaczanie zadania 11:40
Korzyści i odpowiedzialność 11:16
Ustalenie sposobu realizacji zadania 11:17
Zakontraktowanie planu z pracownikiem 11:08
Miękkie i twarde zasady delegowania 08:04
Artykuły
Wydawanie poleceń to nie delegowanie cz. 1 02:09
Wydawanie poleceń to nie delegowanie cz. 2 01:53
Przeszkody w delegowaniu 01:28
Proces delegowania 00:57
Odpowiedzialność i podsumowanie 00:45

Zdobądź Certyfikat ukończenia szkolenia online

Certyfikat Delegowanie zadań w zespole sprzedaży
Obejrzyj fragment szkolenia

Pozostałe szkolenia

Klienci o SalesOn

Anna Staroszczyk HR Partner w Strauss Cafe

[…] dziękuję całemu zespołowi McHayes StewardGroup za profesjonalną współpracę! SalesOn to świetne narzędzie, które w jednej przestrzeni umożliwia Pracownikom rozwój wielu kompetencji sprzedażowych

Wojciech Cichy Field Sales Director w Danone

[…] rzeczywiście dzięki SalesOn podnosimy nieustannie kompetencje naszego zespołu sprzedaży już od prawie dwóch lat! To wszystko było możliwe dzięki wzajemnemu zrozumieniu, zaangażowaniu i partnerskiej współpracy. Podziękowania dla całego zespołu McHayes Steward Group oraz zespołu HR and Sales Danone

Joanna Mazur-Zwinka Dyrektor ds. Sprzedaży w FFiL Śnieżka SA

Proces rozwoju kompetencji sił sprzedaży to długoterminowa praca. Ważne, aby stopniowo, ze zrozumieniem i z praktycznym zastosowaniem przyswajać wiedzę, a nie „odbyć” szkolenie raz w roku. Dzięki SalesOn jest to możliwe non stop i to bez względu na okoliczności (COVID). Polecam!

Krzysztof Mikoda Sales Director w ZPC Vobro

Dziękujemy za świetny system szkoleń. Zdobytą wiedzę Zespół Sprzedaży wykorzysta od razu praktycznie ponieważ bardzo dobrze to przygotowaliście. Polecam dla każdego Zespołu Sprzedaży w branży FMCG.

Zofia Kotowska-Popik Dyrektor HR w Perła Browary Lubelskie

[…] jest nam bardzo miło, to udana i owocna współpraca SalesOn.pl z Perełką:). Szczególnie cieszy zaangażowanie naszych handlowców w proces szkolenia! Bardzo dziękujemy!

Maciej Blaut Sales Director w Bahlsen Group

SalesOn to bardzo elastyczny i uszyty na miarę system szkoleń, który rozwija najbardziej pożądane kompetencje handlowców oraz managerów sprzedaży. Doskonale dopasowany trening on-line w czasach pandemii. Dzięki niemu, jesteśmy o krok do przodu!

Magdalena Sekulska Sales Director w Profi Sp. z o.o.

Niezwykle udany projekt. Tematy, które do tej pory przerobiliśmy są opracowane w sposób bardzo przejrzysty i zrozumiały, co przy tej formie szkoleń jest jeszcze bardziej istotne niż w przypadku tradycyjnych warsztatów. Udział w projekcie pozwala nam na poszerzanie wiedzy oraz jej usystematyzowanie. Zachęcamy do skorzystania z możliwości jakie daje platforma SalesOn.

Paweł Pasek Field Force Manager w Spectrum Brands

SalesOn to bardzo ciekawy projekt i ciesze się, że bierzemy w nim udział! Skupia on w sobie to, co jest w obecnych czasach bardzo ważne, czyli bardzo przystępną i elastyczną formę kształcenia połączoną z bardzo merytorycznymi treściami. Jestem przekonany, że cykl szkoleń on-line w SalesOn.pl wpłynie bardzo pozytywnie na nasze wyniki. Polecam!

Pavel Pechorin Director of Corporate Strategy w KREISEL

Najlepszy i najwygodniejszy format szkoleń działów sprzedaży. Zarówno dla managerów jak i dla handlowców.