SZKOLENIE ONLINE Modele zachowań sprzedawców i klientów

Andrzej Niemczyk
Trener, coach
Obejrzyj fragment szkolenia

Modele zachowań sprzedawców i klientów

W tym szkoleniu zapoznamy Cię z modelem analizy transakcyjnej, który został opracowany do wykorzystania podczas terapii przez amerykańskiego psychologa Erica Berne. Model ten można wykorzystać w biznesie. Analiza transakcyjna znalazła praktyczne zastosowanie w zarządzaniu, negocjacjach, sprzedaży i budowaniu kultury współpracy. W tym szkoleniu zajmiemy się jedną z jej części– analizą strukturalną, która opisuje zachowania ludzi i ich wpływ na wzajemne relacje z innymi osobami w organizacji. Skupimy się na zachowaniach sprzedawców oraz klientów.

Podczas tego szkolenia online dowiesz się:

  • z jakim typem sprzedawców nie liczą się klienci, wykorzystują ich słabość i nie traktują ich po partnersku
  • jak przeanalizować swoje własne reakcje, żeby wiedzieć, które z nich są skuteczne, a które zniechęcają kontrahentów
  • co się stanie, kiedy sprzedawca o profilu Rodzić Normatywny spotka się z podobnym do niego kontrahentem
  • jakie cechy ma sprzedawca o profilu Dziecko Spontaniczne
  • jak handlowiec powinien postępować z klientem typu Rodzic Nadmiernie Krytyczny
  • dlaczego część handlowców powtarza swoje niekorzystne zachowania, które zniechęcają klientów i dlaczego robią to, choć zdają sobie sprawę, że ich nawyki utrudniają im sprzedawanie
  • dlaczego klucz do skutecznej sprzedaży tkwi w kompetencjach społecznych

To szkolenie online przeznaczone jest dla:

  • Osób na stanowiskach sprzedażowych (sprzedawca, konsultant, doradca, przedstawiciel handlowy)
  • Szefów sprzedaży, którzy chcą zweryfikować wiedzę i umiejętności zarówno swoją, jak i swoich handlowców w zakresie analizy transakcyjnej
  • Wszystkich osób, które chcą nauczyć się, jak wykorzystać analizę transakcyjną podczas kontaktów z klientami
Andrzej Niemczyk
Trener, coach
Od 25 lat, sprzedaje i kieruje sprzedażą na trudnych, konkurencyjnych rynkach. Był handlowcem, kierownikiem sprzedaży a następnie dyrektorem handlowym w dwóch firmach farmaceutycznych Gedeon Richter i Ewopharma AG. Jest autorem i współautorem 10 książek o zarządzaniu i sprzedaży, w tym także książki „Jak kierować zespołem handlowym i przetrwać (3 wydania) oraz pakietu multimedialnego „Sztuka kierowania zespołem sprzedażowym.” Trener, coach i konsultant od 15 lat oraz trener trenerów Szkoli największe światowe i polskie firmy. Specjalizuje się w szkoleniach menedżerskich z zakresu budowania własnego autorytetu, przywództwa, odwagi menedżerskiej oraz kierowania zespołem w trudnych sytuacjach W swoich szkoleniach wykorzystuje rozumienie mechanizmów kierujących zachowaniem człowieka. Pomaga zrozumieć, jak sprzedawać bez używania powszechnie znanych technik handlowych. Podczas szkoleń handlowych uczestnicy ćwiczą jak zamienić je na dialog z klientem i jak wykorzystywać psychologiczne aspekty sprzedaży.

Szkolenie online składa
się z następujących elementów:

Filmy
Co to jest analiza transakcyjna? 03:15
Główne założenia analizy transakcyjnej 04:22
Rodzic Normatywny i Krytyczny 06:12
Dorosły 07:02
Dziecko Spontaniczne i Twórcze 05:21
Dziecko Przystosowane 04:59
Jak zwiększać skuteczność sprzedaży 08:31
Artykuły
Jak zwiększyć sprzedaż dzięki analizie transakcyjnej- cz.1 07:22
Jak zwiększyć sprzedaż dzięki analizie transakcyjnej- cz.2 05:41
Audiobooki
Jak zwiększyć sprzedaż dzięki analizie transakcyjnej- cz. 1 11:56
Jak zwiększyć sprzedaż dzięki analizie transakcyjnej- cz. 2 09:53

Zdobądź Certyfikat ukończenia szkolenia online

Certyfikat Modele zachowań sprzedawców i klientów
Obejrzyj fragment szkolenia

Pozostałe szkolenia

Klienci o SalesOn

Anna Staroszczyk HR Partner w Strauss Cafe

[…] dziękuję całemu zespołowi McHayes StewardGroup za profesjonalną współpracę! SalesOn to świetne narzędzie, które w jednej przestrzeni umożliwia Pracownikom rozwój wielu kompetencji sprzedażowych

Wojciech Cichy Field Sales Director w Danone

[…] rzeczywiście dzięki SalesOn podnosimy nieustannie kompetencje naszego zespołu sprzedaży już od prawie dwóch lat! To wszystko było możliwe dzięki wzajemnemu zrozumieniu, zaangażowaniu i partnerskiej współpracy. Podziękowania dla całego zespołu McHayes Steward Group oraz zespołu HR and Sales Danone

Joanna Mazur-Zwinka Dyrektor ds. Sprzedaży w FFiL Śnieżka SA

Proces rozwoju kompetencji sił sprzedaży to długoterminowa praca. Ważne, aby stopniowo, ze zrozumieniem i z praktycznym zastosowaniem przyswajać wiedzę, a nie „odbyć” szkolenie raz w roku. Dzięki SalesOn jest to możliwe non stop i to bez względu na okoliczności (COVID). Polecam!

Krzysztof Mikoda Sales Director w ZPC Vobro

Dziękujemy za świetny system szkoleń. Zdobytą wiedzę Zespół Sprzedaży wykorzysta od razu praktycznie ponieważ bardzo dobrze to przygotowaliście. Polecam dla każdego Zespołu Sprzedaży w branży FMCG.

Zofia Kotowska-Popik Dyrektor HR w Perła Browary Lubelskie

[…] jest nam bardzo miło, to udana i owocna współpraca SalesOn.pl z Perełką:). Szczególnie cieszy zaangażowanie naszych handlowców w proces szkolenia! Bardzo dziękujemy!

Maciej Blaut Sales Director w Bahlsen Group

SalesOn to bardzo elastyczny i uszyty na miarę system szkoleń, który rozwija najbardziej pożądane kompetencje handlowców oraz managerów sprzedaży. Doskonale dopasowany trening on-line w czasach pandemii. Dzięki niemu, jesteśmy o krok do przodu!

Magdalena Sekulska Sales Director w Profi Sp. z o.o.

Niezwykle udany projekt. Tematy, które do tej pory przerobiliśmy są opracowane w sposób bardzo przejrzysty i zrozumiały, co przy tej formie szkoleń jest jeszcze bardziej istotne niż w przypadku tradycyjnych warsztatów. Udział w projekcie pozwala nam na poszerzanie wiedzy oraz jej usystematyzowanie. Zachęcamy do skorzystania z możliwości jakie daje platforma SalesOn.

Paweł Pasek Field Force Manager w Spectrum Brands

SalesOn to bardzo ciekawy projekt i ciesze się, że bierzemy w nim udział! Skupia on w sobie to, co jest w obecnych czasach bardzo ważne, czyli bardzo przystępną i elastyczną formę kształcenia połączoną z bardzo merytorycznymi treściami. Jestem przekonany, że cykl szkoleń on-line w SalesOn.pl wpłynie bardzo pozytywnie na nasze wyniki. Polecam!

Pavel Pechorin Director of Corporate Strategy w KREISEL

Najlepszy i najwygodniejszy format szkoleń działów sprzedaży. Zarówno dla managerów jak i dla handlowców.